-Gratulálunk, hogy az NBII-be jutott a csapat! Mi kellett a sikerhez?
- Az, hogy 1907-ben megalakuljon a klub, valamint hogy az elődök továbbörökítsék a hagyományokat.
- Milyen volt a régi sportélet Erzsébeten?
- Annak idején a háromszáz sportegyesület közül Budapest tizenhat kiemelt egyesületében foglalt helyet az ESMTK. Régen tizenkét szakosztály volt ezerháromszáz sportolóval, és minden állami vállalatnak kötelező volt a sportot támogatnia.
- Ezzel szemben milyen a sportélet most az ESMTK-ban?
- Összesen, a működő négy szakosztályban négyszáz gyerek sportol. Sajnos üzletszerűvé tették a sportot, így ma a pénz dominál, ezért nagyon nehéz felvenni a versenyt a régi idők színvonalas oktatásával, hiszen míg anno az államnak érdeke volt a sport finanszírozása, addig ma nem fűződik gazdasági előnye ehhez. Szerintem a futball a társadalom tükörképe.
- Miért tartja mégis fontosnak e nehéz anyagi lét közepette a sportra való nevelés tevékenységet?
- Erőt adnak, és mindig továbblendítenek a sikerek. Ugyanakkor fontosnak vélem, hogy egy olyan generációt neveljünk fel, amely reményeink szerint megállja majd a helyét a világban. A sport kitartást, erőt ad, közösségi szellemet teremt. Azok a gyerekek, akik hetente akár több alkalommal is lejárnak focizni, úszni, dzsúdózni, vagy birkózni, azok biztos, hogy nem csellengnek szabad idejükben. A klub minden gyerek előtt nyitva áll, aki hozzánk csatlakozik, sportolás közben megtanulhatja a tisztességes versenyszellemet is. Én elsősorban a gyerekek nevelését tartom szem előtt, ha aztán az ESMTK-ból kinőve feljuthatnak, plusz siker.
- Ha az elmúlt száz év előtt fejet hajtanánk, kinek mondana köszönetet?
- Az elődöknek és Erzsébeten élőknek. Nélkülük, az ő anyagi, lelki,sportrajongói támogatásuk nélkül ma biztos nem lehetnénk büszke százévesek.
Eddigi olvasások száma:939